Barion Pixel
English version

UNESCO Nemzetközi Jazznap 2021 - első nap

UNESCO Nemzetközi Jazznap 2021 - első nap

Villanyjazznap 2021-ben is
 
A hazai kezdeményezésű Jazznap-hu, a Nemzetközi Jazznap megünneplésére ingyenesen rendezett események sora a virtuális („villany”) térbe kényszerül, ahogy tavaly is csak online tartottuk meg. A hét évvel ezelőtti induláskor meghatározott eredeti célját azonban így is megpróbálja teljesíteni, új közönséget igyekszik szerezni a műfajnak az NKA támogatásával. Debrecenben, Nagykanizsán, Pécsett (TBA), valamint az elsőrangú fővárosi jazzhelyszínek közül a Fonó Budai Zeneházban, az iF Kávézóban, a Jedermannban, az Opus Jazz Clubban, és a programsorozatot összefogó Budapest Jazz Clubban (BJC) rendez koncerteket az online közönségnek április 30-án, és a jazznapot megelőző két napon, 28-29-én.  
 
Bevezető programként Hol tart, mennyire nemzetközi a magyar jazz? címmel kerekasztal beszélgetést tartunk Borbély Mihály, Harcsa Veronika és Szalóky Béla részvételével. A házigazda, Zipernovszky Kornél arra lesz kíváncsi, hogy hova soroljuk/sorolják a magyar jazzt, hiszen vendégei (összeadva) legalább száz országban adtak már koncerteket. A BJC-ben Borbély fel is lép később, a jazznapon este nyolckor, méghozzá a magyar etnojazz talán legnépszerűbb előadójával, Dresch Mihállyal közös kvartettjével. 
 
A Ráday utca most is fókuszpontja lesz a magyar jazzéletnek, amennyiben a Jedermannban a többszörös díjnyertes zongorista, Oláh Krisztián játszik kvartettjével 28-án. Különös, haladónak is nevezhető hagyomány, hogy az utca másik klubjában, az iF kávézóban a progresszív jazzrock hazai kiválósága, a Halper Hendrix Experiment lesz a Jazznap-hu visszatérő vendége 28-án. A szintén a Ferencvárosban lévő Opus Jazz Club pedig Gyémánt Bálint triójának újabb, és lemezükön már megjelent szerzeményeiből összeállított koncertjét ajánlja április 29-én. Ezen a napon Pécsett a Metronóm Jazz Klubban lép fel Nagy Emma énekesnő zenekara, amely a legutóbbi Müpa Jazz Showcase fődíját is megkapta.
 
A Fonó Tóth Viktor szaxofonos és az ütős Geröly Tamás duóját fogadja a jazznapon este kilenctől. Nagykanizsa – jogos büszkeséggel – a külföldön ígéretes karrierbe kezdett Gayer Mátyás zongoristát hívta haza. Debrecen pedig szintén ad lokálpatrióta ízt az események, a nagy hagyományú Debreceni Dixieland Jazz Band felléptetésével. 
 
További információ: 
 
 
A részletes program:
 
ÁPRILIS 28.
 
BUDAPEST JAZZ CLUB
2021. április 28., szerda, 18:00-19:00  // Kerekasztal pódiumbeszélgetés
Közvetítés: https://www.facebook.com/BudapestJazzClub/
 
Téma: Nemzetközi-e a magyar jazz? 
Zipernovszky Kornél, Harcsa Veronika, Borbély Mihály és Szalóky Béla beszélget
 
A Jazznap.hu idei – sajnos továbbra is csak online – programsorozatát, amelyet az NKA támogat, egy kerekasztallal indítjuk útjára. A Nemzetközi Jazznap alkalmából a magyar jazz nemzetközi összefüggésben kerül terítékre: hova soroljuk/sorolják a magyar jazzt? Feltéve persze, hogy van ilyen, hiszen a jazz az első hangtól és kezdeteitől fogva a zeneművészet igazán nemzetközi ága, de azért a magyar kultúrában is otthonra lelt éppen száz éve. Felvetésünkkel arra is utalunk, hogy bízunk benne: a zenei élet is hamar visszatérhet a járvány előtti kerékvágásba, elindul a hazai és országok közötti koncertturnék sora.  
Az a három előadóművész, egyben zeneszerző és zenekarvezető, akiket ezirányú tapasztalataikról faggatunk, különböző generációkat, eltérő műfaji-esztétikai irányokat képviselnek, de közös bennük, hogy a magyar jazz, sőt, általában a magyar zene hírnevét külföldön is nagy sikerrel öregbítették. Harcsa Veronika és Szalóky Béla legalább 25-25 országban koncertezett már, a Vujicsics tagjaként Kossuth-díjas Borbély Mihály pedig vagy már 50-ben. Az énekesnő Harcsa Veronika a pop és a klasszikus zene felé is nyitott, a szaxofonos Borbély Mihály az etnojazz és a népzene, a trombitás Szalóky Béla pedig az old-timer, swing és modern jazz stílusok avatott előadója.
 

 
JEDERMANN

 
2021. április 28., szerda, 19:00-20:00  //  Online koncert
 

Oláh Krisztián Quartet

 

Oláh Krisztián 2018 decemberében első magyar zenészként meghívást kapott a Thelonius Monk Institute nemzetközi jazz versenyére, ahol a világ 14 legjobb jazz-zongoristája között versenyzett. A felkészülés ideje alatti időszak, valamint a Washingtonban és New Yorkban töltött idő és tapasztalatok új vágányra terelték zenei világát, ennek eredményeként született meg ez a kvartett formáció is. A zenekar innovatív, csak Oláh Krisztián szerzeményeiből álló At The Back Of My mind című első albuma 2020-ban jelent meg. Az At The Back Of My Mind kompozícióiban a jazz kifejezőeszközein keresztül tükröződnek vissza a – javarészt európai gyökerű – zenei inspirációk, melyek gyakran a 19. és 20. század, vagy akár a 18. század klasszikus zenei örökségére reflektálnak.
 
Oláh Krisztián – zongora, ifj. Oláh Kálmán – szaxofon, Orbán György – bőgő, Serei Dániel – dob 
 
iF JAZZ KÁVÉZÓ
2021. április 28., szerda, 20:00-21:00  //  Online koncert
Közvetítés: https://www.facebook.com/IF-Cafe-Jazz-Club-119649694670
 
Halper Quartet
 
A Halper Quintet a gitáros Halper László legújabb formációja.  A zenekar első „Blues from Angelland” című albumán Halper László 11 kompozíciója hallható. A lemezanyag felvételei során fantasztikus vendégművészekkel egészült ki az alap quintet: A lemez 4 felvételén Eddie Gomez bőgőzik, A címadó kompozíción Randy Becker szólója hallható.  A CD kezdőszáma erőteljességét Eddie Gomez bőgőjátéka mellett az a Szakcsi Lakatos Béla Fender zongora játéka adja, aki a 90-es években több lemezt is kiadott az Egyesült Államokban, és akinek a játékáról ezekben az években Chick Corea azt írta, hogy a 20. század legszebb billentéssel rendelkező zongoristája. A Tip Top Funk című szám erőteljességét a basszusgitáros Angus Bangus Thomas erősíti, aki korábban olyan kivételes zenészek zenekaraiban játszott, mint Miles Davis Buddy Miles és John Mayall. Ugyancsak ebben a számban játszik egy hihetetlenül sodró szaxofonszólót, az egész világon turnézó, nemzetközi hírű szaxofonos – Tony Lakatos.  A Sydney Sunset című kompozíciót teljesen új dimenzióba helyezte Horváth Kornél perkásön játéka, aki mások mellet rendszeresen turnézik Stanley Jordan zenekarával.
 
Halper László – gitár, Kollmann Gábor – szaxofon, Fekete István – trombita, Kosztyu Zsolt – basszusgitár, Sramkó János – dod
 

 

 

 

 

A JEGYVÁSÁRLÁS MENETE:

 

 

 

SZEMÉLYESEN A BJC JEGYPÉNZTÁRÁBAN:
Nyitvatartási napokon: 20:00 órakor kezdődő koncertek esetében 18:00 órakor, egyéb esetekben pénztárunk a program kezdete előtt 1 órával nyit.

 

 

 

SZEMÉLYESEN A JEGYMESTER JEGYIRODÁKBAN:
TOVÁBB >

 

 

 

ONLINE:
Jegyek vásárolhatók online a www.jegymester.hu weboldalon.
TOVÁBB >

 

 

 

TELEFONOS FOGLALÁS:
Bizonyos koncertekre telefonon is foglalhat jegyeket, illetve számos programra koncerttermi asztalt is. Az így félretett jegyeket a koncert kezdete előtti 30. percig tartjuk fenn.
+36 1 798 7289

 

 

 

Ha még nem járt nálunk, további hasznos információkat talál
ITT >

 

 

ELÉRHETŐSÉG:
 
Cím: 1136 Budapest,
Hollán Ernő u. 7.

Tel.:+36 1 798 7289
Hétfő 16.00-22.00
Kedd - Szombat: 11.30-22.00

Email: info@bjc.hu
 
 
 
KLUB ÉS KÁVÉZÓ NYITVATARTÁS:
 
Hétfő 16:00-0:00
Kedd 11:30-01:00
Szerda 11:30-01:00
Csütörtök 11:30-01:00
Péntek 11:30-02:00
Szombat 16:00-02:00
Vasárnap 14:00-00:00
 
 
BJC BISTRO NYITVATARTÁS:
 
hétfő: 18.00-23.00
kedd:18.00-23.00
szerda:18.00-23.00
csütörtök:18.00-23.00
péntek: 18.00-23.00
szombat:18.00-23.00
vasárnap: zárva
 
Asztalfoglalás:
+36 1 798 7289
 
JEGYPÉNZTÁR:
 
Koncertnapokon: 18.00-22.00 (vagy koncertkezdés előtt egy órával)
Online jegyvásárlás: ITT

 

X